ČERVEN: 6. ENERGETICKÉ CENTRUM

CITÁT NA ČERVEN: "ZABÝVÁM SE JEN TÍM, CO MI PŘINÁŠÍ KLID A POHODU"

6. ENERGETICKÉ CENTRUM OBLAST BRZLÍKOVÁ

JEDNÁ SE O JEDNO Z NOVĚ SE AKTIVUJÍCÍCH ENERGETICKÝCH CENTER V RÁMCI PROCESU ZVYŠOVÁNÍ VIBRACÍ NAŠEHO TĚLA A PŘECHODU DO 5. DIMENZE. JE TO CENTRUM OSOBNÍHO RŮSTU A JE NADSTAVBOU SRDEČNÍHO CENTRA. JEDNÁ SE O MISTROVSKÉ CENTRUM, KTERÉ V SOBĚ NESE ČASOVÝ PORTÁL PRO ROZPOMENUTÍ SE MINULOSTI A TVORBY BUDOUCNOSTI.

AFIRMACE:
JAKO ROSTLINKA ZE SEMÍNKA ROSTU A OTEVÍRÁM JEDINEČNÝ POTENCIÁL SVÉ DUŠE

BARVA ZELENÁ:
JEJÍ SVĚTLÉ STRÁNKY:
ŽIVOT, PŘIROZENOST, NADĚJE, SÍLA VŮLE, STÁLOST, ROVNOVÁHA, RŮST, NOVÝ ZAČÁTEK
UZDRAVENÍ, POHODA, CELISTVOST, VÁŽNOST, HOUŽEVNATOST, CÍLEVĚDOMOST

JEJÍ STINNÉ STRÁNKY:
CTIŽÁDOST, NEPOCTIVOST, MOCICHTIVOST

POZICE PRO HARMONIZACI:
POZICE SVÍČKY

ELEMENT: OHEŇ

Neboli "Yang léta". Oheň znamená duševní vývoj, inspiraci, intuici, zvědavost a zájem o učení.
Elementu "Ohně" patří hořká chuť, teplo a červená barva.
Potraviny jako jsou pohanka, žito, jehně, koza a výrobky z nich pocházející.
Dále třešně, červené hrozny, červená paprika, červená řepa.
Hořké bylinky jako majoránka, tymián, oregano. Jinak platí, jezte hojně vše co právě zraje.

TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA:
TENKÉ STŘEVO

Tenké střevo je dlouhé cca 7 m, nachází se pod žaludkem, pokračuje ve střední a spodní části břicha
a přechází do tlustého střeva. Jeho funkce spočívá zejména v zajištění správného trávení.
K tenkému střevu je přiřazován prvek ohně.

Podle čínské medicíny funkce tenkého střeva spočívá v oddělování tekutin a kontrole příjmu a přeměny - střevo odděluje tzv. čisté od nečistého, jinými slovy také použitelné od nepoužitelné části potravy. Nečisté dále putuje do močového měchýře, odkud je vyměšováno jako moč, a čisté putuje dál do tlustého střeva, aby bylo znovu přijato do systému. Problémy však vyvstávají, pokud je energie střev v nerovnováze, tu zapřičiňují nevyjádřené a nezpracované emoce. Tenké střevo je mozkem břicha. 

Meridián tenkého střeva si můžeme představit jako cévu, která v rovině emocionální, mentální i duchovní přijímá a přeměňuje potravu. A v našem životě je velmi důležité poznat, co je skutečně čisté a nečisté. Jinak řečeno - kde jsou naše priority. Pokud není střevo v rovnováze, může se člověk chovat ambivalentně a jeho názory mohou být protichůdné a může mít sám v sobě zmatek. Následkem toho se mohou objevovat další pocity jako smutek, frustrace, nedostatek radosti, kritické chování, cynismus, naivita, přílišná intelektuálnost, ctižádost bez schopnosti radovat se z úspěchu.

Příliš vysoké zatížení a nerovnováha potom mohou vést k fyzickým příznakům a obtížím jako jsou napětí svalů v břiše, bolest v podbřišku, v krku a ramenou, dvojitá brada, abscesy v ústech a na rtu, tenisový loket, nepohyblivost v ramenech, neschopnost otáčet hlavou, hemeroidy, křečové žíly, anémie, studené končetiny, bolesti hlavy a migréna, ale také potíže se sluchem nebo s močením.

AROMATERAPIE:

HOŘKÝ POMERANČ: uvolňuje křeče a posiluje, je vhodný při nadmutém břiše a bolestech v této oblasti, harmonizuje trávení. Jeho nespornou výhodou také je, že když jej vdechujeme, propůjčí nám pocit bujné radosti.
MAJORÁNKA: rozpouští uzly v tenkém střevu, uvolňuje svalové křeče ve spodní část zad, zintenzivňuje krevní oběh a utišuje a uvolňuje tenké střevo.
HEŘMÁNEK: má protizánětlivé účinky, uvolňuje křeče a odstraňuje stísněnost v tenkém střevu - proto je to ideálním olejem pro celiaky.
BAZALKA, MANDARINKA, MÁTA CITRONOVÁ, ČERNÝ PEPŘ, CYPŘIŠ, GRAPEFRUIT: mají zklidňující a posilující účinky a také odvádí z těla jedovaté látky a uvolňují městnání

TÉMA NA ČERVEN: ŘÁD, DOKONALOST, HARMONIE/LÁSKA, PARTNERSTVÍ, PŘIJETÍ, ZMĚNY

AFIRMACE: TRÁVU NEPŘIMĚJEME K RŮSTU TÍM, ŽE ZA NI BUDEME TAHAT...

ČERVEN - 6. MĚSÍC - "ŠESTKA":
JE ČÍSLEM ŘÁDU, DOKONALOSTI A HARMONIE

HARMONIZAČNÍ PROGRAM V ČERVNU NA TÉMA:
CIT/EGO/STRACH, TEMNOTA/SVĚTLO, NEGATIVITA/VĚDOMÍ
NEVYJÁDŘENÉ A NEZPRACOVANÉ EMOCE...TENKÉ STŘEVO