https://www.vasekladno.cz/predstavujeme/278-mandala-centrum-energeticke-rovnovahy-v-kladne

Co znamená slovo MANDALA? Nejjednodušeji řečeno to znamená kruh, sjednocení. Samotná mandala je symbolem jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. Mandala je používána zejména jako nástroj pro relaxaci a sebepoznání.

Mandala, kterou bychom vám my chtěli představit, je kladenské centrum energetické rovnováhy. Je to oáza klidu a pohody téměř v samotném centru Kladna.
Pro návštěvníky je tu připravená široká nabídka služeb. Je to především jóga, a to jak pro úplné začátečníky, tak i pokročilé. Pro děti i seniory. Individuální i skupinové cvičení jógy. Cvičení pilates a reflexní masáž. Dále zde můžete vyzkoušet rodinné konstelace, konzultace osobního rozvoje, meditace či se seznámit s metodou RUŠ. V nabídce služeb můžu pokračovat výživovou poradnou a biotherikem a to stále není vše.

Majitelkou centra je velmi příjemná a milá paní, magistra Andrea Mlynaříková. S ní jsme si o Mandale povídali.

Jak dlouho již Mandala v Kladně funguje? 
V Kladně působíme krátce. Prostory jsem si pronajala letos v dubnu, proběhlo pár úprav a v květnu jsme otvírali, takže to bylo hodně rychlé. Pár zákazníků za námi šlo automaticky z předešlého působení a mezi novými se to šíří zatím formou šuškandy a  přes známé.

Jak jste se k tomuto oboru dostala? 
Tak vystudovanou mám zdravotně sociální fakultu a již před 20 lety jsem předcvičovala. Zpočátku aerobik, ale časem mi nestačilo že si na mých hodinách dají lidé jenom takříkajíc do těla. Chtěla jsem, aby jim cvičení dalo něco víc a postupně přes různé druhy zdravotního cvičení jsem se dostala až na jógu. Ať už jsem byla v Americe, ve Švýcarsku či na Šumavě, vždycky to skončilo u jógy.

Neznámé jsou pro mne pojmy ,,metoda RUŠ“ a ,,BIOTHERIK“. Co si pod tím mohu představit?
Princip metody RUŠ je velmi jednoduchý. Najdu problém, nazvu ho, přijmu, je pryč :-). Protože však lidé mají různé předpoklady a jsou různě vnímaví ke svým pocitům, vznikl postupně ucelený systém tak, aby metoda mohla pomoci všem typům lidí. Metoda je určena všem, kteří vědí, že mají problémy a jsou rozhodnutí je vyřešit.
Je určena pro práci terapeuta s klientem, a především pro individuální práci jednotlivce se sebou samým. Klienti vyřeší krizi ve vztahu, jakékoli starosti, obavy, strachy, fobie, i sociální fobii, úzkosti, lítost, smutky, depresi, stres, vztek, nenávist, hněv, žárlivost, závist, prožitý šok, pocit samoty, nelásky, odloučení, marnosti, pocit vyhoření, strach ze smrti, strach z utrpení a bolesti, myšlenky na sebevraždu, anorexii, bulimii, alergie, bolesti hlavy i migrény, trauma z rozvodu i rozchodu – ať už k němu došlo nebo ještě ne, z potratu, úmrtí blízkého člověka a jakékoliv zdravotní problémy. 
BIOTHERIK, to je forma relaxace. Je to uzavřená suchá plynová lázeň v oxidu uhličitém ( CO2). Zvyšuje prokrvení a výživu buněk, působí protizánětlivě, odstraňuje sters a vyčerpání, urychluje rekonvalescenci a upravuje poruchy spánku. Zvyšuje odplavování odpadních a jedovatých látek z těla. Jedna terapie trvá 60 minut a minimální počet návštěv je individuální.

Jak by jste si přála, aby centrum Mandala fungovalo?
Přála bych si, aby zde lidé nacházeli opět sami sebe, aby se propjilo tělo a duše a aby lidé rozuměli signálům, které jim jejich vlastní tělo dáváTo že nás něco bolí, nebo nás psychicky něco trápí, to nám naše tělo nazančuje že něco není v pořádku. V dnešní uspěcháné době jede většina lidí takzvaně nadoraz a tyto signály nevnímá a pak už může být pozdě. Doktor vám dá prášek a problém na čas zmizí, ale pravá příčina problému se tím nevyřeší. U nás by se měli lidé na chvíli zastavit, zrelaxovat a naučit se zdravě využívat svůj potenciál.

Centrum Mandala se nachází v Pavlisově ulici za Okresním soudem a rozhodně stojí za návštěvu.